Wybór garażu blaszanego – co wziąć pod uwagę?

Decydując się na zakup garażu często dokładnie zastanawiamy się jedynie nad jego wymiarami. Warto jednak dobrze przemyśleć sobie zdecydowanie więcej kwestii. Ze względu na różnorodność garaży warto wybrać taki, który będzie dobrze dopasowany do naszych potrzeb.

„Blaszak” wcale nie musi być jedynie tradycyjnie rozumianym garażem. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom i usytuowaniu może być sposobem zdobycia dodatkowej przestrzeni. Dlatego, aby właściwie oszacować to, jak dużego garażu potrzebujemy, w pierwszej kolejności musimy dokładnie określić jego cel i funkcje, jakie ma spełniać.

Jeśli chcemy w nim jedynie trzymać samochód, to obliczając ostateczną wielkość garażu musimy wziąć pod uwagę nie tylko pełny wymiar samochodu, ale również rozpiętość otwartych drzwi – auta, ale i samego garażu. Poza tym – czy jesteśmy pewni, że nie będziemy w garażu dokonywać różnych czynności konserwacyjnych, związanych z utrzymaniem samochodu w dobrej kondycji? Jeśli będziemy – potrzebny rozmiar odpowiednio się zwiększa.

Jeżeli zamierzamy traktować „blaszak” jako magazyn trzeba też odpowiednio ocenić rozmiar naszych rzeczy, a nawet wybiec w przyszłość. Czy potrzebny jest on nam tylko dla ogrodowych sprzętów? Czy może chcemy pozbyć się z domu różnych niepotrzebnych w danym momencie przedmiotów? Czy jest ich na tyle dużo, że potrzebne będzie zamontowanie w garażu dodatkowych szafek czy regałów? A może powiększa się nam rodzina i wkrótce potrzeby magazynowania różnych rzeczy staną się jeszcze większe?

Cel i funkcja garażu blaszanego jest też ważna przy określaniu tego, czy chcemy w nim umieścić okienko. Z jednej strony zapewni nam dopływ naturalnego światła, z drugiej umożliwi osobom postronnym – w tym potencjalnym złodziejom – obejrzenie tego, co jest w środku.

Kwestią istotną do przemyślenia jest także rodzaj zastosowanych drzwi. Czy decydujemy się na – wydawałoby się standardową już – bramę uchylną (podnoszoną), czy może jednak zwykła bramę dwuskrzydłową. Jeśli „blaszak” ma służyć jedynie celom gospodarczym lub jest rozwiązaniem na chwilę – np. na czas budowy – jak najbardziej warto przemyśleć tej drugiej, tańszej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *