Kryteria wyboru drzwi do mieszkania w bloku

Mieszkańcy bloków, decydujący się na wymianę drzwi zewnętrznych prowadzących do mieszkania, muszą wybierać inne ich rodzaje niż właściciele domów jednorodzinnych. Specyfika życia w budynku wielorodzinnym wymusza między innymi rezygnację z montażu drzwi oszklonych, niezapewniających dostatecznej dyskrecji i poziomu bezpieczeństwa.

Jakie drzwi zewnętrzne sprawdzą się w bloku.

Wspólna klatka schodowa oznacza też hałas, przeciągi czy nieprzyjemne zapachy i właśnie wszystkie te czynniki rzutują na wybór skrzydła drzwiowego o odpowiedniej szczelności, zabezpieczającego też przed próbami włamania. Takie surowe wymagania z pewnością spełnią solidne drzwi antywłamaniowe, praktycznie nie do sforsowania. Dla spokoju naszej rodziny warto również zrezygnować z zakupu tanich drzwi zewnętrznych pcv, a w tak trudnych warunkach eksploatacji mogą w wielu przypadkach nie zdać egzaminu także drzwi zewnętrzne drewniane, choć te, wyposażone w grube uszczelki oraz zamki i zawiasy uniemożliwiające wyważenie, dadzą już nieco lepszą ochronę.

Pewne zasady wyboru drzwi zewnętrznych do domu narzuca sam regulamin spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej, do której należymy. Określa on między innymi ilość skrzydeł drzwiowych czy sposób ich otwierania. Wymogi ochrony przeciwpożarowej mówią jasno, że nie mogą to być np. drzwi zewnętrzne przesuwne czy efektownie wyglądające drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe i muszą otwierać się zawsze do wewnątrz, co ułatwia ich wyważenie w przypadku interwencji straży pożarnej. Zbyt dużego znaczenia nie ma z kolei izolacja termiczna, która tak naprawdę jest potrzebna jedynie, gdy klatka schodowa jest nieogrzewana, ale izolacja akustyczna jest jak najbardziej wskazana.

Estetyczne i funkcjonalne drzwi wewnętrzne, jakie będą najtrwalsze.

O wiele większe możliwości wyboru, nieregulowanego żadnymi odgórnymi przepisami, mamy w przypadku drzwi wewnętrznych. Tutaj można wręcz postąpić zupełnie odwrotnie do większości narzuconych zasad, a ograniczony metraż naszych mieszkań niekiedy wręcz wymusza zastosowanie drzwi wewnętrznych przesuwnych, na które z chęcią większość z nas wymieni stare i nieestetyczne białe drzwi wewnętrzne, nierzadko pamiętające czasy poprzedniego systemu. Drzwi przesuwne mogą poruszać się po zamontowanych nad framugą prowadnicach, nasuwając się na ścianę, ale wymaga to zarezerwowania dużej ilości miejsca i dlatego lepiej jest zdecydować się na model, którego skrzydło chowa się wewnątrz ściany.

Zwolennicy bardziej nowoczesnych rozwiązań mogą się oczywiście zdecydować na drzwi wewnętrzne szklane, z szybami o różnej wielkości, a miłośnicy bardziej rustykalnego stylu z pewnością będą poszukiwali drzwi wewnętrznych drewnianych rzeźbionych w efektowne, ludowe wzory. Kiedy już podejmiemy właściwą decyzję, pozostanie nam już tylko udać się do najbliższego sklepu i zakupić wybrane drzwi wewnętrzne. Cena ich nie powinna zbytnio naruszyć domowego budżetu, a wiele firm oferuje dla swoich klientów atrakcyjne promocje i możliwość zakupu w korzystnych, łatwych do spłaty ratach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *